Home » Inne usługi » Pranie i czyszczenie wykładzin i dywanów

Pranie i czyszczenie wykładzin i dywanów

pranie wykładzin Warszawa i dywanów Pruszków

Czyszczenie wykładzin Pruszków, Warszawa, Piaseczno i okolice

Pranie wykładzin Pruszków

Pranie dywanów i wykładzin jest czynnością, którą trudno wykonać samodzielnie – szczególnie jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem i środkami czyszczącymi. Dlatego też nasza firma oferuje swoim klientom pranie dywanów Warszawa, Pruszków, Piaseczno i okolice.

Pranie dywanów Pruszkow oraz Warszawa wykonujemy w domu klienta lub zabieramy dywan do czyszczenia w swojej firmie. Klienci mają również możliwość samodzielnego przywiezienia dywanów do nas i odbioru ich w godzinach 16-19 lub po umówieniu się telefonicznie. Wszystko po to, by dostosować się do Państwa potrzeb, a czyszczenie wykładzin Warszawa było jak najmniej kłopotliwe.

Wykonując swoje usługi korzystamy tylko z profesjonalnych sprzętów takich jak: KARCHER, SANTOEMA, NUMATIC i detergentów firm PROCHEM, KARCHER, TERSUS, TENZI, CHEMSPEC co zapewnia dokładne usuwanie zabrudzeń a jednocześnie nie stanowi zagrożenia dla dywanów.

Jak wygląda pranie dywanów w Warszawie w wykonaniu naszej firmy?

Przedstawiamy proces prania dywanów w naszej firmie. Pierwszym etapem prac jest dokładne odkurzenie i wytrzepanie dywanu co pozwala usunąć piach, kurz oraz inne zabrudzenia.

Następnie zajmujemy się szorowaniem mechanicznym wraz z usunięciem plam przy pomocy szorowarki, oraz bezpiecznych środków, przeznaczonych do prania, które skutecznie rozpuszczają najtrudniejsze zabrudzenia.

Kolejny etap czyszczenie wykładzin Pruszkow to płukanie ekstrakcyjne czyli spryskanie dywanu a następnie oddessanie brudu razem ze środkiem do płukania.

Ostatni etap pracy to suszenie. Klienci najbardziej wymagający mogą skorzystać z ozonowania dywanów. To usługa, która neutralizuje przykre zapachy, likwiduje bakterie oraz alergeny. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne i nie uszkadza struktury dywanu.

Czyszczenie wykładzin Pruszkow

Jeśli klienci zdecydują się na czyszczenie wykładzin w Warszawie wykonywane w swoim domu możemy zastosować poniższe sposoby czyszczenia. Wszystkie z nich charakteryzuje wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo dla materiałów. Właśnie dlatego czyszczenie wykładzin w Pruszkowie w naszym wykonaniu jest tak często polecane przez klientów.

Czyszczenie wykładzin Warszawa

Naszym klientom oferujemy klika różnorodnych metod prania dywanów, dzięki czemu każdy z nich może wybrać idealnie dostosowaną do jego potrzeb. Co więcej, nasze doświadczenie oraz wiedza pozwalają dobrać metodę czyszczenia wykładziny do rodzaju materiału, z którego są wykonane. Daje to gwarancję, że czyszczenie nie odbije sie negatywnie na strukturze dywanu oraz na jego wyglądzie.

Pranie wykładzin Warszawa

Pierwszą z nich jest CZYSZCZENIE EKSTRAKCYJNE czyli metoda dogłębnego prania dywanów, wykładzin i tapicerki. Ta metoda bywa nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym. W odróżnieniu od innych metod (Np. szamponowania) przy ekstrakcji stosuje się środki nisko pieniące, które nie pozostawiają na wykładzinie osadu. Dzięki temu wykładzina i tapicerka nie ulega szybszemu zabrudzeniu po jej upraniu.

Czyszczenie ekstrakcyjne to metoda, która ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim charakteryzuje ją bardzo duża skuteczność prania, nawet w przypadku bardzo mocno zabrudzonych wykładzin. Kolejnym plusem, zwłaszcza w przypadku ciemnych dywanów i wykładzin jest bark białego osadu po środkach chemicznych. Zaletą, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu jest również brak konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu, Warto dodać, że czyszczenie ekstrakcyjne charakteryzuje umiarkowany czas schnięcia oraz brak ryzyka osłabienia struktury wykładziny.

Kolejnym sposobem czyszczenia dywanów i wykładzin jest PRANIE PAROWE

Jest to czyszczenie z zastosowaniem suchej pary o wilgotności 5% i temperaturze do 160*C wystrzeliwana jest pod ciśnieniem 8-10 atmosfer. Dzięki temu para jest w stanie poradzić sobie z niemalże każdym zabrudzeniem, Pranie parowe odbywa się za pomocą myjni parowej i odkurzacza do wciągania rozpuszczonego brudu oraz profesjonalnych środków chemicznych.

Wśród zalet prania parowego możemy wymienić brak możliwości przemoczenia materiału oraz kilkudziesięciominutowy czas schnięcia. Co więcej, temperatura pary wodnej jest na tyle wysoka, że niszczy najmniejsze cząsteczki grzybów, bakterii, roztoczy.

Kolejną wykorzystywaną w domach klientów metodą jest CZYSZCZENIE PIANOWE (SZAMPONOWANIE). Czyszczenie pianowe działa na zasadzie produkcji mieszanki gęstej piany, aplikowanej bezpośrednio na czyszczoną powierzchnie za pomocą przeznaczonej do tego szczotki, szorowarki.

Brud wraz z pianą zostaje następnie odessany za pomocą odkurzacza. Zaletą tego sposobu jest szybkie schnięcie pranej powierzchni.

Warto dodać, że przy każdej metodzie prania przed praniem wykładziny czy dywanu zostaje powierzchnia dokładnie odkurzona odkurzaczem kolumnowym ze specjalną szybkoobrotową szczotką który wyczesuje i podnosi runo.